Bartłomiej Marszałek urodzony w Warszawie w 1983 roku to pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który dotarł do najwyższej klasy wyścigowej na świecie – F1 H2O.

Zawodnik zaliczany do czołówki najlepszych kierowców motorowodnej formuły 1 na świecie. Od sezonu 2020 zawodnik ORLEN Team.

Magister AWF Warszawa, certyfikowany manager sportu. Zawodnik samodzielnie koordynujący całość organizacji swoich startów w F1 H2O. Polak osobiście składa swoje silniki oraz dokonuje ustawień bolidu świadomie nie korzystając z usług zagranicznych specjalistów. Wprowadzane w życie pomysły promują nasz piękny kraj oraz polską myśl techniczną na całym świecie.

Bartek jest człowiekiem, który walczy o swoje marzenia napędzanym siłą wielkiej pasji uporu i determinacji. Droga do formuły 1 nie była łatwa. Bartek swoim ogromnym zaangażowaniem i  konsekwentną pracą doszedł do poziomu, który na początku jego kariery był mało realny do osiągnięcia. Kiedy był nastolatkiem miał w swoim pokoju plakaty zawodników motorowodnej formuły 1 – dzisiaj sam należy do tego elitarnego grona.

Jest bardzo ambitnym zawodnikiem, który szybko pnie się w górę stawki najlepszych kierowców łodzi na świecie. Po 8 latach startów w F1 H2O stanął na upragnionym podium i jest zaliczany do czołówki. Jego talent i coraz lepsze wyniki dają wielkie nadzieje na zrealizowanie największego marzenia – Mistrzostwa Świata F1 H2O.

Jak mówi sam Bartek „każdy z nas powinien walczyć o swoje cele. Każdy z nas ma w swoim życiu pewnego swój wyścig, w którym powinien walczyć o zwycięstwo”